Kto do mnie dzwonił

Gdy nasz telefon komórkowy brzęczy, zwyczajnie go odbieramy. Jednak często nie wiemy, czy powinniśmy to spokojnie zrobić, ponieważ obcy nam jest numer, który pokazuje się na urządzeniu. Najczęściej chcemy odkryć posiadacza nieznanego numeru, więc sięgamy po telefon, a wtedy sygnał nierzadko zostaje przerwana. Możemy jednak w inny sposób odkryć swojego rozmówcę. A jak to zrobimy?

Od razu zaniechajmy przepatrywania ksiąg telefonicznych, bo te pisma już od lat nie spełniają swoich zadań. Lepiej postąpimy, gdy skorzystamy z sieci i z nią dowiemy się, do kogo należy ten numer. W wirtualnej [przestrzeni napotkamy dziś odrębne portale internetowe, które interesują się wyłącznie numerami – poznają je, określają i zaznaczają, do kogo one należą. Wejdźmy koniecznie na tego typu stronę i następnie wklepmy do jej komórki numer, który nieustannie do nas telefonuje. Bardzo możliwe, że szybko otrzymamy wiadomość zwrotną zawierającą dane odnośnie konkretnego numeru. Warto wspomnieć, że tego typu strony są aktualizowane nie tylko przez swoich twórców, ale także przez normalnych internautów. Oni komentują numery telefonów, piszą, do kogo one należą i ustalają, czy będą one bezpieczne. My sami także możemy publikować wiadomości o nietypowych numerach, aby w pewnym sensie uprościć życie innym ludziom. Z pewnością warto tak działać właśnie w Internecie.

Jeśli więc dalej nie mamy pojęcia, co to za numer dzwonił, spróbujmy zwyczajnie odnaleźć go przez internet. Mnóstwo portali internetowych pokaże nam dokładnie, kto jest właścicielem takiego numeru, więc musimy jedynie skorzystać z tych stron. Czyńmy to zawsze, gdy zaczniemy się wahać, czy możemy bez obaw odbierać swój telefon. Lepiej bowiem zawsze być ostrożnym.