Czyj to numer telefonu?

Nawet jeśli nasza księga z numerami jest zapisana doszczętnie, z pewnością nie mamy numerów telefonu do wszystkich ludzi, jacy żyją na naszym świecie. Czasem zastanawiamy się więc, kto dzwoni, jeżeli na tapecie głównej komórki widnieje nieznana kombinacja cyfr. Najczęściej w takich momentach najzwyczajniej nie odbieramy, bo nie chcemy kontaktować się z obcymi ludźmi. Niemniej jednak jeżeli obcy nam numer zadzwoni po raz drugi, zapragniemy sprawdzić, kto może być jego posiadaczem. Jak więc to sprawdzimy?

Nie musimy od razu lecieć na komisariat, skoro w końcu nie każde dziwne telefony wykonywane są przez kryminalistów. Często nieznajomy numer telefonu może przynależeć do członka naszej wielkiej rodziny, który jedynie wymienił telefon komórkowy albo zmienił dotychczasowego operatora. A jeśli posiadamy dostęp do Internetu, sami ustalimy na spokojnie, kto dzwonił. Musimy po prostu wpisać kombinację cyfr do popularnej strony szukającej albo od początku zrobić użytek ze strony, która interesuje się testowaniem i sprawdzaniem rozmaitych numerów. Ona tylko powie nam, co to za numer oraz do kogo on może należeć. Później samodzielnie zdecydujemy, czy chcielibyśmy odebrać tajemniczy telefon.

Najczęściej jednak powinniśmy odbierać także i takie niepokojące połączenia. Jeśli bowiem nie mamy pojęcia, czyj to numer, możemy nawet niechcący zablokować połączenie przyjaciela, który potrzebuje naszej pomocy.