Wakacje w Polsce

Nareszcie nadeszło nasze upragnione lato. Dalej muszę uczęszczać do swojej pracy, jednakże zaczęłam ostatnio rozmyślać o cudownych wakacjach. Wolne wzięłam na koniec sierpnia, także już za parę chwil będę w stanie wreszcie odpocząć. Swoje wczasy zaplanowałam tak, że jestem przekonana, iż wyjazd będzie wielką wyprawą!

Najpierw z przyjaciółmi planowaliśmy wyruszyć za granicę. Każdego roku odwiedzamy Chorwację, a ona w ogóle nam nie powszednieje, jednak w tym roku zapragnęliśmy zaznać czegoś całkowicie nowego. A może odwiedzilibyśmy bałtyckie morze? W końcu Bałtyk także jest naprawdę ciekawym morzem, a wypoczynek nad nim nie musi oznaczać za każdym razem leniuchowania na plaży. Przy tym aktualnie nie pragnę jakoś oddalać się od swojego kraju, ponieważ przeraża mnie to wszystko, co dzieje się za granicą. Wolę przeczekać ten ciężki okres we własnym zabezpieczonym państwie.

Urlop spędzam więc nad Morzem Bałtyckim. Nie będę jednak nocować w luksusowym, hotelowym pokoju, bo postanowiliśmy zarezerwować sobie miejsce na terenie campingowym. Wyjeżdżamy ze swoimi namiocikami i karimatami, zakładamy obóz, a później urządzamy sobie prowizoryczną szkołę przetrwania. Chcemy zabrać z domu jak najmniejszą ilość gotówki i postarać się przeżyć wspaniałe wczasy niskim nakładem. Będziemy pływać, wylegiwać, maszerować oraz zwiedzać co bardziej interesujące okolice, za co praktycznie nic nie będziemy musieli płacić.

Jestem tak rozentuzjazmowana całym wyjazdem, że już odliczam dni do wyczekiwanego urlopu. Jedziemy pociągiem, tak więc sama podróż będzie całkiem ciekawa, gdyż ostatnim razem jechałam tak wiele miesięcy temu. A najważniejsze jest to, że nareszcie będę w stanie przeżyć sporą ilość czasu z najlepszymi znajomymi. Ubóstwiam ich, więc nasze wakacje na pewno będą udane!