Pogoda w Krakowie

Pogoda stanowi temat, o którym mówimy codziennie i codzienne też zwracamy na pogodę uwagę. Dzieje się tak dlatego, że to właśnie pogoda wpływa na to, jak zaczniemy dzień. Musimy śledzić ją przed wyjściem do pracy, aby wiedzieć, jak się ubrać. Istotne są dodatkowe gadżety takie jak np. parasol podczas ulewnej pogody. Także przed planowanym wyjazdem warto spojrzeć na prognozy pogody, zwłaszcza gdy planujemy spędzać sporo czasu pod gołym niebem. Dzisiaj jest jednak bardzo łatwo zweryfikować komunikaty, jeśli umie się korzystać ze źródeł.

Pogoda Kraków

Wpisując takie hasła jak „pogoda Kraków” w internecie można łatwo natknąć się na konkretne komunikaty dotyczące pogody. Już po samym wystukaniu hasła na klawiaturze wyskakują nam adresy z wielu stron. Warto zapoznać się jednak z różnymi źródłami oraz je ze sobą porównać, aby ocenić prawidłowo, jaka będzie pogoda w Krakowie. Pogoda jest też regularnie aktualizowana, dlatego nie należy się nadmiernie sugerować informacjami dotyczącymi tego, co będzie za kilka dni. Jeśli jednak potrzebujemy informacji na dłuższy okres, np. na dwa tygodnie, to jednak może się to okazać niezwykle przydatne. Jednocześnie sporo komunikatów jest także w telewizji. Jest to tradycja, że po głównym wydaniu wiadomości w największych stacjach telewizyjnych pojawiają się wiadomości sportowe lub pogodowe trwające kilka minut. W ten sposób dowiemy się wiele na temat pogody w Krakowie, czy innym mieście w Polsce i będziemy mogli dopasować ubiór wyjściowy na kolejny dzień.

O zmianach klimatycznych w mediach jest z dnia na dzień coraz głośniej. Spalanie paliw kopalnych, zanieczyszczanie mórz, oceanów, wycinanie lasów deszczowych, hodowla zwierząt gospodarskich przyczyniają się do pogorszenia kondycji Ziemi. Drastyczna zmiana klimatu nie tylko spowoduje, że pogoda w Polsce będzie taka jak dzisiaj w Grecji, ale i może wyeliminować wiele gatunków zwierząt, roślin, straty gospodarcze, klęski żywiołowe, a nawet wyginięcie większości ludzi. 

Jak będzie wyglądać pogoda w Polsce za pięćdziesiąt lat? 

Jeżeli ludzie nie zaczną szanować naszej planety, za pięćdziesiąt lat w Polsce średnia roczna temperatura może wzrosnąć aż o trzy stopnie Celsjusza, mogą występować intensywne gradobicia, trąby powietrzne, silne burze oraz długotrwałe susze lub niszczycielskie powodzie, a suma opadów w okresie wegetacyjnym może się zmniejszyć aż o dwanaście procent. Takie drastyczne zmiany pogodowe z całą pewnością negatywnie wpłyną na rolnictwo, a w efekcie czego może brakować nam jedzenia oraz ceny na sklepowych półkach wzrosną nawet dwukrotnie. Skrajne temperatury mogą być bardzo niebezpieczne dla małych dzieci, osób chorych oraz starszych. Pogoda również wpłynie wówczas na polską faunę oraz florę. Już dzisiaj przez wzrost średniej temperatury możemy zaobserwować migrację aleksandretty obrożnej (pierwotnie zamieszkiwała Afrykę środową i Półwysep Indyjski), jenota, babki byczej, norki amerykańskiej, raka luizjańskiego oraz żółwia ozdobnego. Takie nowo przybyłe gatunki mogą być dużym zagrożeniem dla naszych rodzimych gatunków.