Po co jest reklama i jakie ma funkcje?

Pojawia się wiele pytań o to, czym jest reklama i jak działa. Ten post nie jest o treści reklam, ale o funkcji reklam w naszym życiu.

Więc, co to jest reklama dla? Na najbardziej podstawowym poziomie, reklama jest sposobem dla firm, aby powiedzieć o swoich produktach. Używamy słów i obrazów, aby spróbować zainteresować cię kupnem czegoś. To może być nowy samochód lub szampon lub prenumerata gazety. A kiedy jesteś zainteresowany w coś, może to kupić!

To jest ostateczny cel reklamy, aby dostać się do zakupu rzeczy. Ale są kroki po drodze-pierwszym krokiem jest uzyskanie uwagi (lub „przechwytywanie” go), a następnie upewniając się, że jesteś świadomy tego, co sprzedajemy (coraz „top-of-mind”), a następnie informując, że mamy rzeczy na sprzedaż (oczywiście). Więc reklamy telewizyjne mają różne funkcje od billboardów od reklam na Facebooku od katalogów od sprzedawców drzwi do drzwi! Wszystkie mają ten sam cel, ale inaczej go realizują.

Można to nazwać rodzajem reklamy, ale jest jeszcze inny rodzaj, który jest zupełnie niewidoczny – marketing bezpośredni. Więcej na gadges.pl