Opony zimowe

Jakie są rozmiary opon zimowych?

Opony zimowe zapewniają lepszą trakcję, prowadzenie i hamowanie w zimowych warunkach jazdy, takich jak śnieg, błoto pośniegowe czy lód. Mają one szerszy bieżnik niż zwykłe opony, aby zapewnić lepszą trakcję na zaśnieżonych drogach. Opony zimowe są wykonane z miękkiego materiału gumowego, który pozostaje elastyczny w zimnych warunkach pogodowych i zapewnia lepszą przyczepność na śliskich drogach. Opony zimowe mogą posiadać lamele (małe rowki) wewnątrz bieżnika, aby poprawić trakcję.

Dlaczego posiadanie opon zimowych jest ważne?

Zimowe opony samochodowe to doskonały sposób na zwiększenie bezpieczeństwa na drodze, jeśli mieszkasz w rejonie, w którym regularnie występują opady śniegu. Opony zimowe zapewniają lepsze osiągi w niskich temperaturach, w przeciwieństwie do opon całorocznych, które mogą być używane przy każdej pogodzie.

Nadszedł czas, aby wymienić opony na zimowe

Większość producentów zaleca zmianę opon na zimowe, gdy temperatura zaczyna stale spadać poniżej 7 stopni. Nie jest to jednak regułą. Wykwalifikowany specjalista od opon to najbardziej wiarygodny sposób, aby dowiedzieć się, czy Twoje opony całoroczne nie spełniają swoich funkcji tak, jak powinny. Najskuteczniejszym sposobem określenia różnicy między oponami całorocznymi a ich wydajnością jest rozmowa z certyfikowanym specjalistą od opon. Wykwalifikowani specjaliści mogą ocenić głębokość bieżnika opony, mieszankę gumy i zaoferować fachową opinię na temat tego, kiedy nadszedł czas na wymianę. Mogą oni przyjrzeć się głębokości bieżnika, a także mieszance gumowej Twoich opon i wydać fachową rekomendację dotyczącą tego, kiedy nadszedł czas na ich wymianę.

Jaki jest średni czas życia tych produktów?

Przy odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji opony zimowe mogą służyć przez wiele sezonów. Opony samochodowe zimowe mogą trwać przez wiele sezonów, jeśli są prawidłowo przechowywane w ciepłych porach roku. Zanim założysz je na samochód, trzymaj je w suchym miejscu i z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Przed włożeniem ich do pojazdu należy je dokładnie wyczyścić.