Jakie są debiuty szachowe?

Debiut szachowy to pierwszy udział gracza w oficjalnym turnieju szachowym. Jest to szczególnie przydatne dla graczy, którzy grali dorywczo w sieci lub z przyjaciółmi, ponieważ jest to jeden ze sposobów na sprawdzenie, jak wypadasz na tle innych graczy. Jeśli grasz co najmniej rok lub dwa lata, nie będziesz zbytnio odbiegał od oczekiwanego poziomu gry, ale zazwyczaj zdarzają się niespodzianki.

Łatwo jest dać się ponieść emocjom związanym z debiutem i od razu próbować się zbytnio napinać. Być może wcześniej nie wiedziałeś, ale kiedy weźmiesz udział w turnieju i zobaczysz innych ludzi tam obecnych, skąd są, a także ich pochodzenie i doświadczenie, zdasz sobie sprawę, jak trudno jest zrobić nawet najniższy szczebel drabinki. Możesz mieć aspiracje wygrania każdej gry, w którą grasz, ale to nie jest realistyczne. Po prostu daj z siebie wszystko i pamiętaj, że zdobywanie doświadczenia jest najważniejsze.

Pamiętaj, że nawet jeśli nie wygrasz wszystkich gier, nie oznacza to, że nie jesteś wystarczająco dobry na turnieje – oznacza to po prostu, że ktoś był lepszy od ciebie w tym dniu. Jeśli grałeś online przez jakiś czas, aby osiągnąć ten punkt, nie załamuj się przegraną w jednym turnieju. Więcej na funokay.pl