Jak posprzątać zapuszczony ogród?

Budując ogród, trzeba wziąć pod uwagę tak wiele rzeczy – od roślin, które chcemy w nim mieć, po przestrzeń, z którą musimy pracować. Jedną z najważniejszych rzeczy dla każdego, kto próbuje zbudować ogród, jest zaplanowanie tego, co stanie się po jego założeniu.

Choć może się to wydawać dobrym pomysłem w tym czasie, jeśli po prostu wyjść i kupić wszystkie rośliny bez myślenia o tym, ile miejsca będą potrzebować lub jak będą rosnąć w ciągu roku, może się okazać, że ogród stał się zarośnięty i jest zbyt duży dla dostępnej przestrzeni. Na przykład piękny chodnik w ogrodzie w stylu angielskim może zostać zrujnowany przez pnącza i krzewy, które przerosły go szybciej niż się spodziewałeś.

Jak więc uniknąć tego problemu? Najłatwiejszym sposobem jest po prostu upewnienie się, że regularnie dbasz o swój ogród. Oznacza to przycinanie wszelkich roślin, które wyszły poza wyznaczone granice, usuwanie niechcianych roślin i upewnianie się, że wszystko otrzymuje wystarczającą ilość wody i nawozu, aby nie zostało opanowane przez robaki lub inne szkodniki. Jeśli naprawdę lubisz ogrodnictwo, to może być najlepsza opcja! Więcej na: calmmy.pl