Jak ozdobić mały ogródek?

Kiedy masz małą przestrzeń, może być trudno wiedzieć, jak ją udekorować. Kluczem do dekoracji małej przestrzeni jest skupienie się na tym, co istotne i zabawa z tym. Przedmioty, które są unikalne i specjalne pomogą zdefiniować charakter Twojej przestrzeni, dzięki czemu poczujesz się jak pozytywne przedłużenie tego, kim jesteś.

Pierwszym krokiem w dekorowaniu małego ogrodu jest stworzenie planu. Bądź realistą co do ilości czasu i energii, jaką masz (lub możesz realnie poświęcić) na utrzymanie i konserwację; jeśli Twój ogród wymaga tyle pracy, że nigdy nie będziesz mógł się nim cieszyć, to nie jest wart zachodu. Jeśli Twoje podwórko było zaniedbywane przez lata, nie oczekuj, że wszystkie rośliny wystartują natychmiast – wzrost takich rzeczy jak trawa i drzewa wymaga czasu, więc pamiętaj o tym, ustalając dla siebie oczekiwania.

Kiedy już będziesz gotowy, aby zacząć inwestować w rośliny, najlepiej jest zrobić małe badania na temat tego, jakiego rodzaju środowiska potrzebują, aby się rozwijać. Kupuj rośliny dostosowane do warunków pogodowych, dzięki czemu przetrwają dłużej – jeśli mieszkasz w rejonie, gdzie panują surowe zimy, nie kupuj kaktusów ani tropikalnych liści! Jeśli kochasz ogrodnictwo, ale nie masz wystarczająco dużo miejsca na wszystkie rzeczy. Więcej na: slowdom.pl