Jak można samemu zaprojektować ogród?

Jeśli kochasz ogrodnictwo, istnieje duża szansa, że chcesz stworzyć swój własny ogród. A jeśli nie jesteś pewien swojego kreatywnego stylu, to nadal możliwe jest samodzielne zaprojektowanie ogrodu!

Aby zacząć, zastanów się, jaki styl ogrodu lubisz – lub chciałbyś mieć. Czy lubisz tradycyjne ogrody z dużą ilością oddzielnych kwietników? Może wolisz bardziej dziki i naturalny wygląd? A może odpowiada Ci coś bardziej nowoczesnego?

Następnie zastanów się, jakiego rodzaju rośliny będą najlepiej rosły w przestrzeni, którą dysponujesz. Na przykład, jeśli masz do dyspozycji małe patio, czy chcesz stworzyć ogród z pojemnikami? Czy są jakieś kwiaty lub warzywa, które jelenie z sąsiedztwa mogą z przyjemnością skubać?

Czy są jakieś kolory, które są dla Ciebie ważne? Jeśli tak, to jakie kwiaty mogą je dobrze uzupełnić? Czy Twój dom ma określony schemat kolorów lub styl architektoniczny, który powinien być odzwierciedlony w ogrodzie?

Jeśli Twoje podwórko jest skierowane na północ lub wschód, będzie miało mniej światła niż to, które jest skierowane na południe lub zachód. Jeśli tak jest, zaplanuj to odpowiednio – prawdopodobnie będziesz chciał posadzić więcej roślin tolerujących cień i mniej miłośników słońca.

Więcej na cityislife.pl