Jak często stosować maseczki na twarz?

Maseczki to często stosowane kosmetyki pielęgnacyjne na twarz. Wiele kobiet (i mężczyzn) stosuje je regularnie. Nie wszyscy jednak wiedzą jak często należy je aplikować, by ich działanie było maksymalnie korzystne. Poniżej przybliżamy ten temat oraz wskazujemy na optymalną częstotliwość stosowania maseczek.

Stosowanie maseczek na twarz – zalecana częstotliwość 

Częstotliwość stosowania maseczek zależy w dużym stopniu od Twojego indywidualnego zapotrzebowania na składniki odżywcze. Oczywiście jednorazowe zastosowanie maseczki na twarz nie przyniesie szczególnie korzystnego efektu. Może co prawda poprawić kondycję na skóry na jeden wieczór, jednak w dłuższej perspektywie – skóra szybko wróci do poprzedniego stanu. 

Dlatego konieczne jest regularne stosowanie maseczek. Częstotliwość zalecana przez producenta (podana na opakowaniu) to dobry wyznacznik, do którego warto się stosować. Najczęściej zaleca się regularne nakładanie maseczki z przerwami 3, 4-dniowymi, czyli około dwa razy w tygodniu. Warto też stosować zamiennie różne grupy maseczek, o komplementarnym działaniu. 

Należy też unikać zbyt częstego i intensywnego nakładania maseczek. Nadmiar substancji odżywczych i aktywnych może przeciążyć Twoją skórę, przez co straci ona energię i blask. 

Stosowanie maseczek względem innych kosmetyków 

Maseczki warto łączyć z innymi grupami kosmetyków. Konieczne będzie dokładne oczyszczenie twarzy przed nałożeniem maseczki, jej tonizacja oraz osuszenie. Samą maseczkę możesz mieszać z innymi grupami kosmetyków – na przykład olejkami odżywczymi, kwasem hialuronowym. Szczególnie warto dodawać je do maseczek z glinką w składzie – pomogą utrzymać je w płynnej konsystencji przez długi czas.