Czy trudno jest nauczyć się języka migowego?

Czy trudno jest się nauczyć języka migowego?

Krótka odpowiedź brzmi: tak. Trudno jest nauczyć się każdego drugiego języka. Jednak długa odpowiedź jest taka, że nauka języka migowego *jest* inna niż nauka hiszpańskiego, na przykład.

Nauka ASL wymaga wiele czasu i wysiłku, ale nie jest to niemożliwe. Język migowy jest językiem wizualnym, więc musisz być w stanie czytać znaki, aby wiedzieć, co one oznaczają. Potrzebujesz praktyki w używaniu tego, czego się nauczyłeś, tak aby stało się to częścią twojej codziennej ekspresji. Nauka nie nastąpi z dnia na dzień, ale jeśli jesteś oddany i wytrwały, możesz to zrobić!

Kiedy uczysz się języka mówionego, twoje ucho uczy twoje usta, jak prawidłowo wydobyć każdy dźwięk. W ASL jest trochę inaczej, ponieważ twoje oczy uczą twoje ręce jak poprawnie wykonywać gesty. Musisz być w stanie zobaczyć, jak twoje ręce mają się poruszać, aby móc je poprawnie wykonać.

Pierwszą rzeczą, którą ludzie zauważają, gdy obserwują kogoś, kto się podpisuje, jest to, że nie wygląda on tak, jakby mówił po angielsku, hiszpańsku, francusku czy w jakimkolwiek innym języku mówionym – słownictwo i gramatyka różnią się bardzo od języków mówionych. Ale jeśli obserwujesz wykwalifikowanego użytkownika ASL. Więcej na joysy.pl