Czy można samemu nauczyc się jezyka migowego?

Nauka nowego języka to dużo pracy, zwłaszcza jako osoba dorosła. Ale można to zrobić – i może nawet okazać się, że jest to łatwiejsze niż sobie wyobrażasz.

Artykuł ze Światowej Organizacji Zdrowia mówi nam, że szacuje się, że na świecie jest 360 milionów ludzi, którzy komunikują się za pomocą języka migowego. To około 5% światowej populacji, czyli całkiem sporo. A jednak dla większości z nas w Ameryce, język migowy jest czymś, co pojawia się tylko w filmach i programach telewizyjnych oraz w sporadycznych wiadomościach o kimś, kto stał się biegły w tym języku w późniejszym okresie życia.

To prawda: nauka języka migowego jest uważana za bardzo trudną rzecz do zrobienia, zwłaszcza jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłeś. Ale czy naprawdę można nauczyć się podpisywać na własną rękę? Odpowiedź brzmi: tak, ale nie bez pewnego czasu, wysiłku i zaangażowania z Twojej strony – tak jak w przypadku każdej innej umiejętności, którą chciałbyś nabyć.

Nauka migania wymaga zapamiętywania i praktyki – dwóch rzeczy, które są znacznie łatwiejsze, gdy masz nauczyciela prowadzącego. Człowiek nie budzi się pewnego dnia i nie mówi perfekcyjnie po francusku, niemiecku czy japońsku; ma nauczycieli i zajęcia lub inne podobne metody nauki, tak jak my uczymy się języka migowego.

Więcej na onluxury.pl