Akcesoria do ćwiczeń bokserskich

Marzenie o boksie jest marzeniem wielu osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Nic więc dziwnego, że aby je rozwijać, często zapisują się na odpowiednie zajęcia, albo urządzają małą salę treningową w domu, o ile mają ku temu odpowiednie warunki. Na jakie akcesoria powinni się zatem zdecydować?

Skakanka

Skakanka to nieodłączny atrybut każdego boksera, który już na pierwszy rzut oka kojarzymy z tym sportem walki za sprawą popularnych filmów. I nic dziwnego, ponieważ ta z pozoru dziecinna zabawka działa bardzo dobrze ogólnorozwojowo. Pomaga wykształcić większą sprawność, skoczność i wytrzymałość. Intensywnie wzmacnia nogi i wydolność krążeniowo-oddechową. Jest też niezastąpiona po to, aby “zmęczyć się pozytywnie” – działa nawet lepiej niż jogging.

Worek treningowy stojący

Klasycznym przykładem akcesorium niezbędnego do treningów bokserskich jest stojący worek. To on odgrywa podczas ćwiczeń przeciwnika i pozwala wyżyć się za wszystkie czasy.  Jeśli byłeś wściekły, z pewnością pomoże ci się pozbyć tego negatywnego uczucia. Worek treningowy stojący jest idealny do rozwoju wielu partii mięśni. Działa korzystnie na wytrzymałość, siłę, koordynację ruchową i szybkość. Jest idealny również do wzmocnienia swojej pewności siebie, co z całą pewnością pomoże każdemu przyszłemu bokserowi – również amatorowi – w zwyciężaniu nad przeciwnikami.

Worek treningowy wiszący

Osoby, którym szczególnie zależy na poprawie techniki ciosów oraz ich siły, powinny skoncentrować się z kolei na ćwiczeniach na worku wiszącym. Jego duża masa i objętość pozwalają poznać własne możliwości i sprawiają, że rozwój następuje naprawdę bardzo szybko. A jaka to przyjemność, po prostu zdzielić go z całej siły kilka razy!