Które krzewy najdłużej kwitną?

Kiedy planujesz ogród, ważne jest, aby być w stanie określić priorytety, co chcesz z niego. Chcesz, aby kwiaty były piękne, oczywiście. Ale chcesz także, aby służyły jako atrakcyjne tło dla Twojego domu i okolicy. Chcesz, aby były one niskie koszty utrzymania. Chcesz, aby wtopić się w krajobraz i nie wyglądają nie na miejscu. I chcesz, aby zapewnić cenne usługi, takie jak ukrywanie nieestetycznego widoku.

Aby pomóc w planowaniu krajobrazu, należy rozważyć właściwości różnych krzewów dostępnych dla ogrodu. Jeśli krzew nie zakwitnie przez kilka miesięcy po posadzeniu, a następnie obumrze, nie będzie stanowił długoterminowej wartości jako element wizualny lub akcent domu. Jeśli jednak krzew nie przetrwa zimy, nie będzie miał żadnej wartości, poza ładnymi kwiatami na wiosnę.

Krzewów, które nie przynoszą większych korzyści po pierwszym roku, należy generalnie unikać: mogą ładnie wyglądać, ale nie wnoszą do ogrodu żadnych innych korzyści. Są to w zasadzie tylko dekoracje, które trzeba będzie wymieniać co kilka lat i które nie nadadzą charakteru ani nie wzbudzą zainteresowania po pierwszym sezonie w ogrodzie. Więcej na: totalnyremont.pl