Jakie kwiaty posadzić aby kwitły od wiosny do jesieni?

Jeśli kiedykolwiek zostałeś zaproszony do czyjegoś domu i zostałeś przywitany przez olśniewający wyświetlacz kolorowych kwiatów, twoją pierwszą myślą mogło być: „Wow, muszą być tak bardzo w kontakcie z naturą niż ja!”. Ale zanim wyjdziesz i kupisz kilka nasion lub zaczniesz przekopywać podwórko, poczekaj! Czy wyświetlacz twojego sąsiada jest naprawdę nawet z natury? A może to wszystko pochodzi z ich lokalnej kwiaciarni?

Kwiaty, które kwitną przez cały sezon, są czasem nazywane „wiecznymi” ze względu na wrażenie, jakie sprawiają. Zanim jednak zasadzisz coś, co będzie trwało miesiącami, warto wiedzieć, że nie wszystkie rośliny określane jako „wieloletnie” będą rzeczywiście rosły i kwitły od wiosny do jesieni. W rzeczywistości wiele kwiatów sprzedawanych jako byliny jesienią i zimą całkowicie obumiera wiosną i odrasta podczas chłodniejszej pogody jesienią.

Zaletą roślin, które obumierają jest to, że można je sadzić bliżej siebie, jeśli oczekuje się, że będą wracać co roku. Jeśli sadzisz kwiat oczekując, że pozostanie żywy przez cały rok, ale potem umiera z powrotem na wiosnę, jednak, trzeba będzie dużo miejsca między każdym z nich, więc nie są one konkurencyjne dla siebie o światło słoneczne, gdy są uśpione. Więcej na jakspokojnie.pl