Jakie krzewy kwitną całe lato?

Krzewy są doskonałym sposobem na dodanie koloru i zainteresowania do podwórka, a jednocześnie uniknięcie niebezpieczeństwa związanego z posiadaniem zbyt wysokich roślin. Problem z wieloma krzewami polega na tym, że kwitną one tylko wiosną, co oznacza, że często są już martwe, gdy nadchodzi lato. Istnieje wiele krzewów, które kwitną wiosną i ponownie jesienią, ale są też takie, które sprawią, że ogród będzie tętnił kolorami przez całe lato.

Róże krzewiaste to świetny sposób na uzyskanie kolorowych kwiatów przez całe lato. Róże te mają wiele warstw płatków, dzięki czemu mają więcej kwiatów niż większość innych rodzajów krzewów różanych. Wiele róż krzewiastych ma kępy kwiatów składające się z pięciu lub więcej sztuk, co nadaje im wygląd podobny do kwiatów polnych, ale w lepszych kolorach niż większość kwiatów polnych. Inne róże krzewiaste mają duże pojedyncze kwiaty, które można wykorzystać na kwiat cięty lub do suszenia.

Aby dodać egzotyczny akcent do swojego podwórka, spróbuj uprawiać kwitnące drzewa migdałowe jako krzewy. W przeciwieństwie do większości innych drzew kwitnących, te rosną tylko 8-10 stóp wysokości i szerokości w największym stopniu. Można też znaleźć karłowate odmiany tych drzew, które będą miały mniej więcej 3 stopy wysokości. Dobrze sprawdzają się one w dużych pojemnikach wypełnionych bogatą glebą. Więcej na propertylook.pl